Sitodruk - specyfika, zalety, ograniczenia

Na czym polega proces drukowania?
W pierwszym kroku tworzy się matrycę, czyli sito pokryte specjalną warstwą światłoutwardzalnej emulsji, na które nanosi się wzór, mający być wydrukowany.
W dalszej kolejności wybiera się odpowiednią farbę (np. rozpuszczalnikową, UV). Musi ona być odpowiednio dostosowana do rodzaju materiału, na jaki będzie wykonywany nadruk. Emulsja jest nakładana na matrycę, a następnie równomiernie rozprowadzana po powierzchni sita. Po zakończeniu drukowania następuje suszenie.
Biorąc pod uwagę rodzaj wykorzystywanych sit, ta technologia drukowania wykorzystuje matryce z ramami aluminiowymi, stalowymi, drewnianymi.
Maszyny do sitodruku jedno- lub wielokolorowego produkuje firma KELLER POLIGRAFIA DLA PRZEMYSŁU sp. z o.o. sp.k z siedzibą w miejscowości Dąbrówka k. Poznania.
Jakie są zalety i ograniczenia?
Sitodrukjest wszechstronną techniką, która może być stosowana do drukowania na wielu różnych materiałach (od tekstyliów, po metal czy szkło) o różnych kształtach i rozmiarach.
Ta technika pozwala na uzyskanie trwałych wzorów, które są odporne na promienie UV i inne czynniki środowiskowe.
Możliwość drukowania na niestandardowych powierzchniach, takich jak butelki, kubki, torby, parasole i inne przedmioty na potrzeby marketingowo-promocyjne, czyni technologię sitodrukową popularnym rozwiązaniem w branży reklamowej.
Oprócz wielu zalet technika ma również swoje pewne ograniczenia. W szczególności należy tu wymienić fakt, że każdy kolor wymaga przygotowania oddzielnej matrycy.
Kategorie artykułów
Polecane artykuły

Mediacje rozwodowe Bydgoszcz
Sprawy rozwodowe niejednokrotnie trwają wiele lat ze względu na brak porozumienia pomiędzy małżonkami. Mowa tutaj przede wszystkim o sytuacji wspólnego wychowywania dzieci oraz posiadania majątku. Każda kolejna rozprawa budzi wiele obaw i wiąże się z ogromnym stresem, co niestety odbija się na pozos

Profesjonalny periodontolog w Warszawie
Choroby przyzębia są przypadłością, którą powinien pilnie zająć się kompetentny lekarz. Dotykają one dużej populacji Polaków, będąc powodem dolegliwości bólowych i utraty zębów. Ich objawy i typy to: - niestabilność zębów, - odsłonięte szyjki zębowe, - krwa